לפי תקנות הפיקוח של משרד האוצר, כמעט כל חברות המעסיקות עובדים נדרשות לדווח על פרטי ההפקדה לקרן הפנסיה, קופת הגמל וקרן ההשתלמות של העובד. כיצד הדבר עשוי להשפיע על התזרים המזומנים שלכם?

כבר בשנת 2016 פרסם אגף שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר הנחיות לפיהן חברות וארגונים המעבירים תשלומים לעובדיהם לביטוח פנסיוני, לקופת גמל ולקרן השתלמות, נדרשים לדווח על פרטי ההפקדה בקובץ הנקרא ממשק מעסיקים. בעבר התקנה הייתה רלוונטית רק לחברות המעסיקות מעל ל-100 עובדים, ואילו כיום כמעט כל חברה המעסיקה עובדים חייבת לדווח על ההפקדות לחברה המנהלת את הקרן או את החיסכון הפנסיוני. חברות המעסיקות מתחת ל-5 עובדים פטורות מחובת הדיווח בתנאים מסוימים.

תפעול פנסיוני עם חברת תפעול גמל

חברת תפעול גמל נחשבת לאחת החברות המובילות בתחום בעקבות ניסיון רב שצברה לאורך השנים ובמשך העשור האחרון תפעלה את קרנות הפנסיה הגדולות במדינה.

כיום החברה מעניקה שירותי תפעול פנסיוניים למעסיקים אשר פוטרת אותם מלהתעסק ולהשקיע זמן מיותר בנושא ובכך לפנות את זמנם לטיפול בנושאים אחרים וחשובים לא פחות.

ניתן לקרוא גם שאלות ותשובות בנושא תפעול פנסיוני עבור מעסיקים.

מהם הכללים לדיווח?

הדיווח על ההפקדות צריך להתבצע במועד העברת התשלומים לעובדים, באמצעות רשומות דיגיטליות בקובץ נתונים בעל מבנה אחיד. מעסיק שהפר את חובת הדיווח צפוי לשאת בקנס כספי בסך של 200  אלף שקלים.

הדיווח צריך לכלול את הפרטים לגבי ההפקדה ואת פרטי העובד שעבורו הופקדו הכספים. לאחר קבלת הדיווח, הגופים המוסדיים ידווחו לכם, המעסיקים, אם קיימת בעיה כלשהי ברישום או בביצוע העברת הכספים.

הכנת הדיווח עשויה להציף טעויות בהעברת התשלומים, כך שייתכן שאתם תידרשו להשלים באופן מיידי את התשלומים לעובדים שאולי התפספסו. דבר זה עלול לפגוע בתזרים המזומנים של העסק שלכם. כדי לא לפגוע בתזרים המזומנים, תוכלו להיעזר בשירות של ניכיון צ׳קים וכך להתייעל כלכלית.

כיצד ניכיון צ׳קים יכול לסייע לכם?

שירות ניכיון צ׳קים לבעלי עסקים מאפשר לכם לקבל כסף מזומן מיד כשאתם זקוקים לו. איך זה עובד כבעלי עסקים סביר להניח שיש בידכם צ׳קים דחויים שלקוחות מסרו לכם. כדי לקבל את כספכם מיד ולא לחכות למועד פירעון הצ׳ק, כל שעליכם לעשות הוא למסור את הצ׳ק לחברת ניכיון צ׳קים. החברה תפקיד את הצ׳ק על חשבונה, ובתמורה תספק לכם במזומן ובאופן מידיי את סכום הצ׳ק בניכוי עמלה. הכסף יועבר אליכם לפי בחירתכם - בהעברה בנקאית לחשבונכם או באמצעות צ׳ק. כך תוכלו להיות רגועים שכמות התזרים המזומנים שלכם לא תיפגע ותוכלו להתנהל בראש שקט.