אין ספק שימי הקורונה, אילצו הרבה מאיתנו להשתמש בהלוואות וזאת על מנת שיהיה אפשר להחזיק את הראש מעל המים. מה שכן, לפני שאתם מחליטים לקחת הלוואה, עליכם להתחשב במספר דברים חשובים כמו, מהן ההכנסות שלכם, האם השכר שלכם נפגע משמעותית, האם אתם מקבלים דמי אבטלה, מעניקים וכו'. מנגד, עליכם גם להתחשב בהוצאות שלכם, האם יש לכם הלוואות שאתם עדיין מחזירים או כאלה שהקפאתן, האם יש לכם הלוואת משכנתא ועוד.

אחרי שתקבלו תמונת מצב ברורה ועדכנית, אז תוכלו לחשב את הפער בין ההכנסות להוצאות. מעבר לכך, דרגו את כל ההוצאות שלכם ובדקו איזה מהן ניתן לצמצם ואיזה ניתן לדחות. רק לאחר שיש לכם את כל הנתונים, תוכלו לשקול לקחת הלוואה.

לקיחת הלוואה מהגופים השונים

הלוואה מבנקים

יש לא מעט פרסומים בקרב הבנקים השונים לגבי הלוואות. קחו בחשבון שהבנקים לא יתנו הלוואה לכל אחד, במיוחד למי שאין לו משכורת מסודרת. על כן, ההמלצה היא להגיע לבנק עם תכנית מסודרת, שתראה כיצד אתם מתכוונים להחזיר את ההלוואה, למרות שאתם נמצאים בקשיים.

אגב, אם יש לכם חריגה מהמסגרת בחשבון הבנק, אתם משלמים על כך ריביות גבוהות וחבל. אם לא קיבלתם הלוואה מהבנק, נסו לפחות להגדיל את המסגרת בחשבון.

הלוואה מסוכנות ביטוח

מלבד האפשרות לעשות ביטוח בסוכנות הביטוח, ניתן גם לקבל הלוואות כמו, הלוואה לכל מטרה, הלוואה לסטודנטים, הלוואה לרכישת רכב, הלוואה למוגבלים ועוד. חברת הביטוח תדאג שתקבלו את האשראי שאתם צריכים בתנאים הטובים ביותר. מדובר על תנאים נוחים של פריסת ההלוואה וכמו כן ההלוואה עצמה תינתן בריבית נמוכה. חשוב להבהיר שההלוואה תינתן כמובן למי שההתנהלות הפיננסית שלו נחשבת לתקינה ואין לו צ'קים חוזרים.

מוצרים פנסיונים וקרנות השתלמות

אין ספק שמדובר על אחד מערוצי האשראי הפופולאריים ביותר. מדובר על הלוואות שאפשר לקחת על חשבון הכספים הפנסיוניים וכמו כן על חשבון קרנות השתלמות. כאשר מדובר על הלוואה מקרן השתלמות, יש לבדוק האם הקרן נזילה. כאשר מדובר על הלוואה מכספים פנסיוניים, אז יש לקחת בחשבון שניתן להשתמש אך ורק בכספי התגמולים ולא בכספי הפיצויים. הריביות בהלוואות כאלה יהיו נוחות ואטרקטיביות.

חברות כרטיסי האשראי

גם חברות האשראי מציעות הלוואות לציבור. מדובר על הלוואות שהריביות שלהן גבוהות יחסית. הלוואות כאלה לא כל כך מומלץ לקחת. אם בכל זאת לוקחים הלוואה מחברת האשראי, אז העדיפות היא לערוך סקר שוק ולהשוות בין ההצעות ובהתאם לכך לבחור מאיזו חברה לקחת את ההלוואה.

גופים חוץ בנקאיים

יש המון גופים חוץ בנקאיים שמציעים הלוואות למטרות שונות. חלקם גדולים ומוכרים יחסית ואחרים הם גופים קטנים ומוכרים פחות. חשוב לקרוא את הסכם ההלוואה ולבדוק שמפורטים בו תשלומי ההלוואה, עמלות, ריביות וכו'. יש לבדוק שאין תשלומים נסתרים נוספים.