אין ספק, שמאז ומתמיד, תחום ההשקעות עניין את מרבית האנשים. יש השקעות גדולות ויש השקעות קטנות. יש כאלה שדורשות סכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים ויש כאלה של מיליוני שקלים ומעלה. לדוגמה, אחת מבין ההשקעות הטובות ביותר שניתן לעשות היא השקעה בנדל"ן. הבעיה היא שיש חשש אצל אנשים רבים ואפשר לראות שהם נמנעים מהשקעה בנדל"ן ומדוע? כי אין ברשותם כסף בשביל להשקיע בדירה. יש בעיה עם הנחת היסוד הזו והיא שגויה. הרי זה ידוע שאפשר להשקיע בנדל"ן, גם בלי להביא הון עצמי משמעותי.

כך תגרמו לכסף שלכם לעבוד בשבילכם

מעבר לכך, יש גם אפשרויות נוספות של השקעה שכדאי לבחון כמו למשל, השקעה באמצעות כסף של אחרים. כך אפשר להנות מהרווחים וכמו כן מתשואות שאותו כסף יכול להביא לנו. למעשה, המשמעות היא למנף את הכוח של הכסף, אותו כסף שאנחנו משתמשים בו לטובתנו וכך אפשר לבצע השקעות רווחיות שונות שאנו נבחר לבצע.

השקעת כסף של מישהו אחר

בפועל, מה שצריך לעשות הוא למצוא אדם שמוכן לתת לנו את הכסף שלו, כלומר להלוות לנו בעלות מסוימת. את אותו הכסף, נוכל להשקיע בצורה שתהיה חכמה, בטוחה ומושכלת וכמו כן, תוך דגש על ייצור רווחים משמעותיים. לאחר שבוצעה ההשקעה, נחזיר את הכסף למלווה/לבנק בתוספת ריבית כמובן. כל שאר הכסף שהרווחנו מהעסקה, יהיה שלנו. כלומר רווח נקי לכיס.

אז איך אפשר למנף את הכסף שלנו?

המשמעות של מינוף הוא לקיחת הלוואה. אנחנו משתמשים בה, על מנת להשקיע אותה. כיום, אפשר לראות שאנו לוקחים הלוואות מול שני נכסים עיקריים שהינם נדל"ן וחסכונות פנסיוניים. הלוואת נדל"ן תהיה מהבנקים והיא כוללת נטילת משכנתא או הגדלת המשכנתא. לפני שאתם לוקחים הלוואת משכנתא, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה שעובד בחברת ייעוץ משכנתאות.

הלוואה יכולה להיות גם לא רק מהבנקים, אלא גם מחברות שמנהלות עבורנו קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות. אין ספק שיכולים להיות גם סיכונים הקשורים להפסד כספי ההלוואה שרצינו לייעד אותם לצורך השקעה. נניח והחלטנו לקחת הלוואה בגובה 100 אלף שקלים מקרן ההשתלמות שלנו וזאת על מנת לבצע מינוף לכסף ויצא שגילינו שההשקעה שלנו הייתה לא מוצלחת, הרי שלא נקבל את התשואה שציפינו לנו. אבל יכול להיות מקרה קיצוני יותר, בו נפסיד את כל כספי ההלוואה שלנו. אנחנו לא רוצים להגיע למצב כזה ועל כן, חשוב מאוד להעריך את כל הסיכונים ולהבין האם ההשקעה כדאית או לא.

עלות הלוואה - כמה באמת תשלמו?

יש לקרוא את תנאי ההלוואה ולבדוק האם יש עמלות נוספות לריביות, איך הריביות משתנות לאורך תקופת ההלוואה וכו'.

כמה באמת אתם תרוויחו מההשקעה?

מומלץ לשאול שאלות כמו, מהם דמי הניהול? איך תשולם התשואה? האם התשואה תשולם באופן שוטף או רק בסוף התקופה? תוך כמה זמן ההשקעה תהפוך לנזילה וכו'. חשוב מאוד להבין את הסיכונים, לבדוק לגבי הגוף שמבצע את ההשקעה, להבין וללמוד את השוק ורק כאשר יש את כל הנתונים, אז זה הזמן להשקיע.